Dacă ești fumător sunt sigur că te-ai întrebat cum renunți la fumat. Pare destul de ușor pentru nefumători, dar nu e chiar așa. Unii ar zice că-i simplu, nu mai fumezi. Au și ei picătura lor de dreptate. Însă pentru a nu mai fuma trebuie să vorbești serios cu tine,citeste tot

Am crescut la țara. De trei ani m-am mutat la oraș pentru a mă angaja. Pot să spun că nu-mi place aglomerația, zgomotul, graba… Mai pe scurt, nu-mi place viața de oraș. La mine la țară eram obișnuit să vorbesc cu fiecare om ce-mi ieșea în cale, să ne salutămciteste tot

Am văzut că mulți bloggeri postează mai des pe rețelele sociale decât pe bloguri. Nu mai spun că vlogurile sunt mult mai accesate decât blogurile. Cu toate acestea, promovarea SEO rămâne un bun instrument de promovare online. Șansele de a vinde un produs sunt mai mari atunci când un potențialciteste tot

Cu siguranță bloggerii influenți mai câștigă și acum bani din blogging. Au apărut printre primii, agențiile au încredere în ei. În România sunt de voie mii de bloggeri. Cei care reușesc să trăiască din blog sunt oameni bine pregătiți, majoritatea foști jurnaliști. Restul bloggerilor sunt pasionați de scris, așa cumciteste tot

Ciprian-Adrian Florescu, ne-ai făcut de râs. Mulți nu știau de tine până să spui tu cum trebuie să fie îmbrăcați oamenii ce vin într-o instituție publică. Se pare că ai vrut prea mult să te faci remarcat. Ai reușit însă ai stricat și imaginea județului, făcând mulți gorjeni să seciteste tot

Cam așa arată adidașii Nike Air Max, după o spălare la 90 de grade în mașina de spălat Arctic. Recunosc că nu mă așteptam să se întâmple asta însă se pare că a cedat lipiciul de sub talpa adidașilor Air Max. Bine că am apucat să-i port câteva luni, bineciteste tot

Dacă nu-i adevărat, de ce te-ar afecta ? Dacă ai greșit, recunoaște-ți greșeala, mulțumește criticilor că ți-au deschis ochii la timp, vezi ce măsuri iei să ajungi un om mai bun, să nu mai repeți greșelile făcute. Criticii sunt buni uneori, dar și enervabili alteori. Nu băga în seamă oameniiciteste tot

De când am făcut primul împrumut până la salariu nu mai reușesc să scap de datorii. Am fost nevoit să fac împrumut la bancă pentru a rambursa împrumutul până la salariu. Dobânzile sunt foarte mari pentru împrumuturile urgente până la salariu. Asta e, prostia se plătește. Vă recomand să evitațiciteste tot